Cesta do Poznaně

Cesta do Poznaně

V termínu 23.6.-27.6. bude Veronika Břízová reprezentovat nejen obec Líšnici, ale i celou českou republiku na Mistroství Evropy Juniorů v rychlostní kanoistice v polské Poznani.

Prosím držte jí palce jelikož po tvrdých nominacích si
vybojovala tuto účast. Ve svých technicky vzato 14ti letech a v závodních drahách se postaví soupeřkám do 18 let let z celé Evropy.

Slovo trenéra

Dobrý den občané a přátelé obce Líšnice,


Vzhledem k vážnosti epidemiologické situace v České republice se Klub vodních sportů Žamberk, z.s. dále jen KVS rozhodl udělat nezávislou analýzu kladných podmětů v obci Lišnice a jejím okolí.
Při zpracování podrobných dat jsme dospěli k názoru, že na území obce Líšnice dochází k různým pozoruhodným anomáliím. Například na vzdory všem prognózám a varováním o konci světa se u většiny líšnických občanů nedostavil pocit bezmoci, ale naopak, celá řada lidí činila kroky směrem do budoucna.
Další pozoruhodnost jsme zaznamenali u dětí z této oblasti, přestože jsme po delší čas nemohli sledovat jejich mimiku v obličeji, zdálo se nám, že jim pohyb na čerstvém vzduchu způsobuje radost.
Ovšem úplným šokem bylo zahájení závodní sezóny, děti z Líšnice trpí totiž velmi zvláštním syndromem, jsou to totiž sběrači medailí. Toto všechno by šlo ještě docela dobře vědecky vyjasnit jenže je tu ještě jeden nadpřirozený úkaz a sice neuvěřitelná sportovní výkonnost především Kamily Šímové a Veroniky Břízové.
Obě děvčata se ve svých 15ti letech dostala do reprezentačního výběru juniorů do 18ti let, což je první výjimečnost. Ta druhá je v jejich výkonnostním růstu, kterým si vysloužily respekt všech trenérů v tomto sportu. Třetí výjimečnost je v naději – jen těžko budeme hledat tolik osobní statečnosti, odhodlání k vlastnímu zlepšení a víry v lepší zítřky.
Tyto a mnohé další aspekty katastru Líšnice nás logicky vedou k závěru, že na území této obce dochází k nevysvětlitelným úkazům. Proto přejeme všem občanům obce Líšnice, aby v pevném zdraví užili plnými doušky výjimečnost tohoto místa. Věřte máte být na co hrdí!


S úctou a poděkováním všem Líšnickým přeje za KVS Žamberk

Honza Kraus


My se ta těchto stránkách budeme snažit přinášet aktuální informace z místa závodů.