1. závod Českého poháru mládeže a Nominační závod Reprezentačního družstva seniorů

O prodlouženém víkendu 19.-21. dubna se konal první závod Českého poháru mládeže a nominační závod reprezentačního družstva seniorů.

Do Labe arény v Račicích se vydal náš závodní tým ve složení Eliška Hartmannová, Barbora Krausová, Silvie Černohousová, Kamila Šímová, Patrik Bříza, Tomáš Stránský a Jan Kraus ml.

Nominačního závodu dospělých na trati 500 m se zúčastnila Kamila Šímová, která se svou parťačkou na debl kanoi zvítězila stylem start cíl. Ani v dalším závodě kanoistek C1 na 500 m Kamila opět nenašla přemožitelku a zaslouženě se tak mohla radovat ze zlaté medaile. Výborně se dařilo i Veronice Břízové, která dojela čtvrtá.

V sobotním programu v intervalovém závodě na 2 km nám největší radost udělal Jan Kraus, který na kanoi dopádloval na 2. místě, Kamila Šímová pak suverénně ovládla kategorii kanoistek.

V neděli se pak jely hromadné starty, kde opět zabodoval Jan Kraus (3. místo), Barbora Krausová (3. místo) a Eliška Hartmannová (7. místo). Kamila Šímová opět dojela pro zlato!

Podmínky byly opravdu drsné – silný vítr, vlny a teploty těsně nad nulou prověřily všechny účastníky těchto závodů.